top of page

İnternetten Para Kazanmak

Amazon'da ürün satarak gelir elde etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hazırsanız finansal bağımsızlığa doğru giden yolculuğumuza başlayalım!

Başlamadan önce belirtmeliyim ki internetten para kazanmak düşünüldüğü kadar kolay bir sistem değildir. Özellikle başlarken çoğu zaman 8-5 çalışanlardan daha fazla çalışmalı ve efor sarf etmelisiniz. İnternette “Günde 2 saat harcayarak 2.000 dolar kazanın” diyen insanlara kanmamanız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Amacımız gerçekleri size açık ve şeffaf bir şekilde anlatmak. E-ticaret ve Arbitraj kolay bir iş modeli değildir. Bunları da düşünerek bu işe emeğinizi vermek istiyorsanız o zaman hayatınızı değiştirmeye hazırız.


Amazon'da ürün satmak söz konusu olduğunda, güçlü bir temel oluşturmak çok önemlidir. Bu noktada, başarılı bir e-ticaret mağazası oluşturmanıza ve dolar kazanmanıza yardımcı olacak bazı temel adımları gelin birlikte inceleyelim:


Doğru ürün nişini seçin: Yüksek talep gören ve rekabetin düşük olduğu kârlı ürünleri belirlemek için Amazon pazaryerinde kapsamlı bir pazar ve ürün araştırması yapmalısınız. Bu süreç, başta uzun ve çetrefilli olabilir, pes etmeden devam etmelisiniz.


Tedarikçi Araştırmasına Zaman Ayırın: İnternetten para kazanma yollarının bence en önemli kısmı alırken kazanmaktır. Bulduğunuz niş ürünlerin tedarikçileriyle yakın bir bağ kurmak ve ürünü en ucuz maliyetle almak en önemli başlangıç noktası olacaktır. Bunun için zamanla gelişecek bir tedarik ağınız oluşmalıdır. Unutmayın, tedarikçi ararken ülke sınırı koymamalı, tedarikçi araştırmaya ürün araştırma kadar süre ayırmalı, ürünü en ucuz tedarik edebileceğiniz ülke alternatiflerini de değerlendirmeli ve bulduğunuz ürünü menşeinden tedarik etmeye çalışmalısınız.


En iyi Lojistik Fiyatlarını Elde Ettiğinizden Emin Olun: Ürünü ve tedarikçinizi ayarladıktan sonra bir sonraki aşamanız bu ürünleri belirlediğiniz ülkeye göndermek olacaktır. Bunun için e-ticaret dünyasında en uygun fiyatı verecek ve iyi bir hizmet alabileceğiniz bir lojistik firması ile anlaşmalısınız. Türkiye’den yapacağınız gönderileriniz ve ara depo operasyonlarınız için D-ZON’un bir kuruluşu olan SENDZON ile çalışarak en uygun fiyatları en kaliteli hizmeti alacak şekilde elde edebilirsiniz.


Analizlerinizi Eksiksiz Yapın: Bulduğunuz ürünleri en ince detayına kadar analiz edin. D-ZONER'lara özel olarak geliştirdiğimiz Hunt Sheet Algoritması ile ürün analiz sürecinde dikkat edilmesi gereken tüm püf noktalarını D-ZONER'ların tek bir dosya üzerinden görmesini sağlıyoruz. Siz de sadece ürün analiz sürecinde değil, stok yönetimi ve tüm muhasebe detaylarını da her an takip edebileceğiniz ve gerektiğinde geri dönüp kontrol edebileceğiniz sistemler kurgulayarak başarıya ulaşabilirsiniz.


Dış kaynaklardan beslenin: Belirlediğiniz niş ürünlerinizin hali hazırda satan bir ürün olduğunu biliyoruz. Fakat dışarıdaki pazardan yani sosyal medya mecralarından (Facebook, Instagram, Pinterest vb.) mağazanıza trafik oluşturarak hem satışlarınızı arttırabilir hem de Amazon nezdinde değeri yüksek bir satıcı olabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızla ilgili detayları dilerseniz yine D-ZON’un bir kuruluşu olan Aditor.co’dan öğrenebilirsiniz.


Sabırlı Olun: Bu, belki de en önemlisi. Ürün bulmak, araştırmak, tedariğini ve lojistiğini sağlamak ve satış sürecinde de analizini yapmak ve takip etmek… Tüm bu süreçler çok uğraştırıcı olabilir. Fakat internetten para kazanma gibi bir hedefiniz varsa önceliğinizi buraya kaydırmalı ve e-ticaret piyasasındaki pastadan kendinize düşen dilimi almak için sabırlı olmalısınız.

İnternetten Para Kazanmak

“Tebrikler! Artık Amazon'da ürün satarak internetten nasıl para kazanabileceğinizi kapsamlı bir şekilde anladınız!” gibi bir cümleyi bizden duyamazsınız. Çünkü internetten para kazanmak, e-ticaret veya Amazon arbitraj kısa bir yazıyla anlayabileceğiniz veya bu şekilde bilinçli olarak başarılı olabileceğiniz bir ticaret yöntemi değildir. İnternetten para kazanmak, kısa sürede büyük para kazanma hedefiyle çıkan insanların başarabileceği bir e-ticaret yöntemi hiç değildir. Aksine, pes etmek nedir bilmeyen, ufak taşlara takılıp düşse de kalkıp hedefine giden insanların başarabileceği bir para kazanma yöntemidir ve yüksek efor ve emekle çok para kazanmak anlamına gelmektedir. Bunu başarabilecek insanların düzgün bir Amazon eğitimi almış ve yüksek bir sabır düzeyine ulaşmış olması gerekmektedir. Yola çıkmak isteyenleri, deneyimli D-ZON ailesinin desteği ile en az engelle karşılaşacakları bu yola yönlendirmek için bizimle tanışmaya davet ediyoruz.

Comments


bottom of page