top of page


e-ticaret, arbitraj, dropshipping, amazonda satış yapmak

E-ticaret internet üzerinden ürün veya hizmet satışı veya satın almadır. İnternetin gelişmesiyle birlikte büyüyen e-ticaret, günümüzde perakende sektörünün de önemli bir parçası hatta lokomotifi haline geldi.


E-ticaret denilince akla ilk gelen yöntemlerden biri de dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Amazon’da satış yapmak. 2023 Aralık verilerine göre, Amazon Amerika pazaryeri olan amazon.com, dünya genelindeki tüm web siteleri arasında trafik sıralamasında 7. sırada yer alıyor. Bu sıralamaya e-ticaret web siteleri arasında baktığımızda ise 1. sıraya yükseldiğini görüyoruz. Bu kadar yüksek tıklanmaya sahip ve milyonlarca müşterinin olduğu bir pazar yerinde satış yapmak tüm e-ticaret satıcılarını da haliyle cezbediyor. Bununla birlikte dolar kazanmak, internetten para kazanmak da Türkiye’den Amazon’da satış yapmayı teşvik eden diğer unsurlar.

Peki en kullanışlı ve en yaygın yöntem olan Amazon’da e-ticaret yapmak için neler yapmalısınız biraz da bundan bahsedelim.

Amazon'da e-ticaret yapmak için öncelikle bir Amazon satıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Amazon satıcı hesabı oluşturmak için Amazon'un web sitesine giderek "Seller Central" sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Amazon’da hesap açmak dışarıdan bakıldığında çok zor görünmemekle birlikte pek çok püf noktasına sahip. Biz D-ZON olarak Amazon hesap açılışı hizmetlerini sadece aile üyelerimize özel olarak veriyoruz. Dikkat etmeniz gerekenleri yakında Youtube kanalımızda da bulabileceksiniz.

Amazon hesap açılışı ile birlikte, İngilizce bilmem gerekiyor mu sorusu kafanızı kurcalıyor muhtemelen. Fakat gelişen teknoloji çağında yapay zekâ destekli çeviri siteleri size büyük destek olacaklar. Bu yüzden İngilizce bilmiyorum diye Amazon’da satış yapmaktan vazgeçmeyin.

Dil sorununu aştıysak o zaman, bize göre, Amazon’da e-ticaret yaparak yüksek başarılara imza atmak için sahip olmanız gereken bir diğer en önemli özellik sabır olacaktır. Ürün bulma ve tedarikçi bulma süreçlerinde çok sabırlı olmalı ve analizlerinizi düzgün yapmalısınız. Sabır ve analiz sizi diğer herkesten ayıran en büyük fark olacaktır. Uzun senelerdir bu sektörde aktif olarak e-ticaretine devam eden satıcılar olarak söyleyebiliriz ki, Amazon’da e-ticaret yapmak isteyenlerin birçoğunun bırakmasının veya vazgeçmesinin en büyük sebebi sabırlı olmaması veya analizlerini yaparken yanlış yapmalarıdır. Sabırlı olma konusunda size tavsiye ve telkinlerde bulunabiliriz. Analizlerinizi iyileştirmek içinse, Hunt Sheet adı verdiğimiz analiz sistemimizi en doğru şekilde kullanmanız için D-ZONERların her zaman yanında oluyor ve yeni ürün arama teknikleriyle onları ve ailemizi sürekli olarak besliyoruz. Amazon’da satış yaparak e-ticaret yapmak görünenin aksine kolay değildir. Ürün bulmak tedarikçi bulmak bir süreç ve bu süreçlerde tek başınıza olmak sizi yoracak bir işlem olacaktır. Arkanızda size destek olacak birilerinin olması size hem güç verecek hem de sizi teşvik edecektir. Ve unutulmamalı ki e-ticareti herhangi bir eğitim almadan sıfırdan yaparak başlamak sizi büyük zararlara uğratabilir. Süresiz danışmanlık hizmetimiz ve bire bir eğitimlerimiz ile bu sorunları aşabileceğinizi unutmayın.

Amazon’da satış yaparak e-ticaretten dolar kazanmak için aynı zamanda, iş modellerinden size en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Size en uygun olan iş modelini seçmek için, detaylı bir şekilde tüm iş modellerini incelediğimiz “Amazon'da satış yapmak” yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

               E-ticaret veya e-ihracat yapmak isteyen insanların başarması için gerekli olan şeyleri sizlerle bu yazımızda paylaştık. E-ticaret, girişimcilik ruhu olan insanların başarabileceği, birçok zorluğu olmasına rağmen evden para kazanmanın en güzel ve başardıktan sonra en eğlenceli yollarından biridir. Bu konuda, “Birlikte Büyüyoruz!” mottomuzla, e-ticaret yolculuğunuza başlarken size destek olmak için 15 dakikalık ücretsiz görüşmelerimiz ile kafanızdaki tüm soruları cevaplıyoruz. Amazon’da satış yaparken birlikte başarmak ve kazanmak için sizleri de D-ZON Ailemize bekleriz!

Kommentare


bottom of page