top of page

AMAZON’DA HESAP AÇILIŞI? ŞİRKETSİZ HESAP AÇILIŞI YAPMAK MÜMKÜN MÜ?

Amazon’da satış yapmak isteyenlerin ilk başta karşılaşacağı problemlerden biri de hesap açılışı olacak. Hesap açılışı detaylarına geçmeden önce Amazon’daki satıcı hesabı tiplerinden bahsedelim. Amazon’da 2 farklı satıcı hesabı profili bulunmakta.Bunlar;


1)Profesyonel Hesap


2)Bireysel Hesap


Öncelikle bireysel hesabı inceleyelim. Bireysel hesap, Amazon’un sınırlı listeleme ile satış yapmanıza izin verdiği, sattığınız ürün başına ayrıca kesintiler yaptığı ve birçok yönden satıcıların alabileceği aksiyonları kısıtladığı hesap profilidir. Bu nedenle, Amazon’da sürdürülebilir ve orta/büyük ölçekli iş yapmak isteyen satıcıların tercih etmediği bir satıcı profilidir. Küçük ölçekli işler yapmak istiyorsanız bu satıcı profilini deneyimleyebilirsiniz.

Amazon’da sürdürülebilir ticaret yapmak isteyenlerin tercih edeceği hesap profili ise profesyonel hesap. Bu hesap profili için şirket açmanız ve bu şirket üzerinden hesabınızı yönetmeniz gerekmekte. Ancak Türkiye’deki pek çok Amazon eğitim ve danışmanlık firması, sizleri şirketsiz hesap açılışına yönlendirmektedir. Bunun arkasında nasıl bir sistem var ve bu nasıl mümkün olabiliyor bakalım.  Türkiye sistemleri gereği, her Türk vatandaşının kayıtlı ancak pasif bir vergi numarası vardır. İşte bu firmalar, bu pasif numara ile sizi Amazon’a şirketmiş gibi göstererek profesyonel hesap açılışı yapmaktadır. Bu yöntem, gerçek ve yasal bir zemine dayanmadığı için riski oldukça fazladır. En büyük sorun ise Amazon’un herhangi bir sorunda şirket bilgi/belgelerinizi kanıtlayamayacağınız için sizi ciddiye almaması olacaktır. Amazon karşısında bir muhatap görmek ister, fakat siz gerçek bir şirket olmadığınız için tüm sorunlarda Amazon nezdinde çok yüksek ihtimalle haksız durumda olacaksınız. Herhangi bir sorunda Amazon sizi ciddiye almayacak ve göndermiş olduğunuz faturalarda şirket bilgileriniz olmayacağı için sorunlar yaşamanıza sebep olacaktır. Tabii ki de hiçbir sorun yaşamadan satışlarınıza devam etmeniz de mümkün. Fakat elbet satışlarınız arttıkça hesabınızdaki yatırımlarınız ve sermayenizi riske atmak istemeyeceksiniz. Bu da oluşabilecek sorunlarda tüm sermaye ve yatırımlarınızı kaybedebileceğiniz anlamına geliyor.


Biz D-ZON olarak D-ZONER’lara her zaman en risksiz olan yoldan gitmelerini öneriyor, tüm sistemi güvenilir temellere kuruyor ve parasal özgürlüğe giden yolda en sıkıntısız ve sorunsuz hayatı sunuyoruz.


Siz de daha fazla bilgi almak ve aklınızdaki tüm soruları sormak için 15 dakikalık ücretsiz görüşmelerimize katılabilir veya Youtube kanalımıza ulaşarak yorumlara istediğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.


Herkese bol kazançlı günler dileriz.

Comentários


bottom of page