top of page

dropshipping, amazon'da satış yapmak


Dropshipping, Türkiye’de Amazon Eğitim ve Amazon Danışmanlık hizmeti veren birçok firma tarafından Amazon’da yapılabilecek güvenli bir iş modeli olarak tanıtılmaya devam ediyor. AmazonDropshipping eğitimi veren firmalar size şunları vaat ediyor;

· Stoksuz ticaret yapacaksınız.

· Yatırımınız minimum düzeyde olacak.

· Çok kolay ve oturduğunuz yerden dolar kazanmaya başlayacaksınız.


Bu vaatlerle sizi cezbedip, sistemin içine çekmeye çalışıyorlar. Fakat, aslında dropshipping bahsedildiği gibi internetten para kazanmanın doğru bir yolu değildir. Gelin birlikte Amazon’da Dropshipping sisteminin iç yüzüne bakıp detayını inceleyelim.

Dropshipping sisteminde siz aslında bir nevi aracı olursunuz; Amazon’da hali hazırda çok satan ürünü bulup, bu ürünü diğer pazar yerlerindeki tedarikçilerden daha ucuza tedarik ederek Amazon’da satış yaparsınız. Arbitraj ile arasındaki temel fark şudur; ürün sizin elinize hiç ulaşmaz, siz sipariş geldikçe tedarikçiye o siparişin müşteri bilgileri ve teslimat adresini ileterek, doğrudan tedarikçi üzerinden bir gönderim yaptırırsınız. Yani aslında buradaki süreçte tam bir kontrolünüz yoktur. Tedarikçinizin gönderdiği ürünlerin orijinal olup olmadığını, uygun paketlenip paketlenmediğini, kalitesinin iyi olup olmadığını bilemezsiniz. İade süreçlerinde tedarikçi tarafında birçok problemle karşılaşabilirsiniz. Üstelik müşterilerinizin tüm bilgilerini Kişisel Verilerin Korunması kanuna uygun olmayan şekilde başkalarıyla paylaşmış olursunuz. Tüm bu nedenlerle, Amazon da bu sistemi desteklemez. Sistemdeki kontrolsüzlüğünüz ilerleyen zamanlarda size büyük problemler yaratır ve Amazon hesabınızın suspend olmasına (askıya alınma) ve hatta tamamen kapanmasına sebep olur.

Elbette Amazon politikalarına tam uygun bir şekilde Amazon’da dropshipping yapmak da mümkündür. Ancak bu, çok büyük yatırımlar ile hareket etmek ve büyük tedarikçilerle büyük anlaşmalar yapmak gerektirmektedir. İşte bu noktada, e-ticarete ve e-ihracata Amazon’da satış yaparak başlamak isteyenler için güvenli ve sürdürülebilir gerçek bir iş modeli olan arbitraj ile başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Türkiye’deki Amazon eğitim ve Amazon danışmanlık hizmeti veren firmalardan öğreneceğiniz dropshipping ile Amazon’da satış yapmaya başladığınızda, hesabınıza gelecek olan suspendi aşmanız ve hesabınızı yeniden açtırmanız, profesyonel bir destek almadan ve hatta alarak bile, çok ama çok zor olacaktır. Bu durumu, dropshipping eğitimi aldığınız firmalar da çok iyi biliyorlar ve bu nedenle firmalarında Amazon eğitim ve Amazon danışmanlık hizmetlerinin yanında suspend desteği hizmeti de veriyorlar. Siz ise dropshipping eğitimini ücretsiz ya da çok uyguna aldığınızı düşünürken birdenbire yüksek maliyetli bir suspend desteği ile karşı karşıya kalıyorsunuz ve bu e-ticaret ve e-ihracat hayatınıza devam edebilmek için ödemenizin zorunlu olduğu bir bedel haline geliyor. Günün sonuna geldiğinizde hem pek çok problemle savaşmış hem de toplamda çok yüksek bir maliyete katlanmış oluyorsunuz. Üstelik bu suspend desteğinin garantisi de yok. Yani, yüksek maliyetine katlanarak suspend desteği alsanız bile hesabınız bir daha açılmayabilir ya da açılsa bile dropshipping yapmaya devam ettiğiniz müddetçe bir daha kapanmayacağının garantisi yoktur. Üstelik hesabınız açılmadığında paranızı iade alamazsınız ve tüm bu süreçte hem zamanınız hem emeğiniz hem de paranız çöpe gider.

Biz D-ZON olarak, açık ve şeffaf bir şekilde tüm detayları sizlerle paylaşarak dropshipping gerçeklerini, dropshippingin nelere yol açabileceğini tüm riskleriyle birlikte anlamanız için elimizden geleni yapıyoruz. Felsefimiz hem sizleri korumak hem de kendi sektörümüz olan Amazon eğitim ve Amazon danışmanlık hizmetlerini temiz tutmak.

Ücretsiz 15 dakikalık görüşmelerimiz ile Amazon’da satış yapmanın detaylarını, e-ticaret ve e-ihracat süreçlerini öğrenmek isteyenlere veya sadece kafasındaki sorulara cevap bulmak isteyenlere destek sağlıyoruz. Dropshipping balonuna yakalanmadan önce, sürdürülebilir bir şekilde internetten para kazanmak ve Amazon’da satış yapmak için mutlaka 15 dakikanızı bize ayırın. Daha detaylı bilgilerimizi izlemek için YouTube kanalımızı takip etmeyi unutmayın.

Comentarios


bottom of page