top of pageAmazon’da satış yapmak ve dolar kazanmak için bir çok yöntem var. Bunlardan en çok bilinenleri: Arbitraj, Private Label ve Dropshipping.


Her birini tek tek açıkladığımız Youtube videolarımıza buradan ulaşabilirsiniz, biz D-ZON olarak Amazon’da Dropshippingi bir iş modeli olarak değerlendirmiyoruz. Basitçe söylemek gerekirse Dropshipping ürünü hiç görmediğiniz, size çok basit olduğu ve sermayesiz ticaret olarak söylenen fakat aksine çok zor ve sermayesiz yapamayacağınız bir yöntem. Bununla birlikte, Tükiye’de öğretildiği şekliyle Amazon tarafından sevilmeyen ve Amazon politikalarınca uygun görülmeyen bir yöntem.


Ne kadar riskli olduğunu şöyle açıklayabiliriz. Amazon hesabınızı kapatıp tekrar satış yapmanıza izin vermeyeceği gibi hesaptaki tüm mal varlığınıza da el koyabiliyor. Haliyle tüm e-ticaret hayallerinize veda etmeniz gerekiyor. Biz bunun olmasını istemediğimiz için D-ZON olarak bu işin risklerini ve neden yapılmamasını gerektiğini anlatıyoruz.


Sonuç olarak tahmin edeceğiniz üzere Amazon politikalarını değiştirmediği müddetçe 2024’te değil 2224 yılında bile Amazon’da Dropshipping yapılamayacaktır. Yapanları her zaman üzmeye ve internetten dolar kazanma hevesi olan insanları hüsrana uğratmaya devam edecektir.


Aklınıza takılan tüm soruları ve Amazon’da satış yapmak ve dolar kazanmak için doğru yöntemleri öğrenmek isterseniz bizi arayarak ücretsiz 15 dakikalık görüşmelerimize katılabilirsiniz.


Herkese bol kazançlı satışlar dileriz.

Comments


bottom of page